%100 GÜVENLİ
%100 EKONOMİK
%100 DENETİM
YÜZYIL YAPI DENETİM
İrtibat Numaramız: 0(232) 367 00 05 0(232) 367 00 06

Yüzyıl Yapı Denetim Kimdir ?

Yüzyıl Yapı Denetim A.Ş
Yüzyıl Yapı Denetim Ne İş Yapar?

Yüzyıl Yapı Denetim A.Ş, 4708 sayılı yapı denetimi hakkında kanun gereği T.C Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'ndan aldığı 24.07.2013 tarih ve 2019 numaralı izin belgesi ile yapı denetleme yetkisini yerine getirmektedir.

Denetimsiz bir yapının bırakın hizmet ömrünü, güvenliği bile tartışılır. Bu nedenle firmamızın öncelikli hedefi GÜVENLİ VE SÜREKLİ YAPILARIN tasarım hizmet ömrüne erişilebilecek bir yapılaşma sağlanmasıdır.

BİNA HİZMET ÖMRÜNÜ " 100 YILA " ULAŞTIRABİLECEK TASARIM HEDEFLERİNİN ANCAK DENETİMLE MÜMKÜN OLABİLECEĞİ AÇIKTIR.

 

Misyonumuz

Sürdürülebilir bir gelecek için tam olarak denetleme görev ve anlayışı sayesinde BİNA HİZMET ÖMRÜNÜ 100 YILA taşıyabilecek tasarım hedeflerinin önünü açarak yarınlarımıza yaşanabilir bir yapılaşma sağlanmasıdır.


Vizyonumuz

Yapıların kanun ile belirlenmiş süreler içinde, imar planına, fen-sanat-sağlık kurallarına, standartlara, yürürlükteki mevzuatlara ve mesleki ahlak kurallarına uygun ve tam olarak denetleme görevini yerine getirmektir.


Sorumluluğumuz

Yüzyıl Yapı Denetim olarak çeşitli teknik sorumluluklar ve görevleri üstleniyoruz.

Bunları 3 temel başlık altında toplayabiliriz.

Bünyemizde bulunan denetçi, kontrol elemanı ve yardımcı kontrol elemanlarının da çeşitli görevleri bulunmaktadır.

Faaliyet Alanlarımız

Yüzyıl Yapı Denetim faaliyet alanı aşağıdaki başlıklarda belirlenmiştir..

Afetlerde can ve mal güvenliğini sağlamak, kaynak israfı ile plansız, kalitesiz ve kontrolsüz yapılaşmayı önlemek, çağdaş norm ve standartlarda yapı üretimini sağlamak, denetimsizlik ve ihmal nedenleriyle zarara uğrayan üçüncü şahısların haklarını korumak amacıyla yapı üretiminde kusur ve ihmali görülen sorumlularına karşı gerekli işlemleri yerine getirmek amacıyla hazırlanmış olan 4708 sayılı Yapı Denetimi Hakkında Kanun 13.07.2001 tarihinde Resmi Gazetede yayınlanarak yürürlüğe girmiştir.

Yapı denetim firmalarına düşen görev, proje ve uygulama denetimini ülke çapında hayata geçirmek ve yapı denetimi ile ilgili 4708 sayılı kanun ve yönetmeliğinin uygulanmasını sağlamaktır.

BİLİMSEL YAKLAŞIMLARIYLA YARINLARA İMZA ATAN YÜZYIL YAPI DENETİM, BU AMAÇLA BİR ARAYA GELEN "GÜÇLÜ " ve " DENEYİMLİ " KADROSUYLA GÜVENLİ YAPILAŞMANIN DA ÖNÜNÜ AÇACAKTIR.


---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------